Przeznaczenie

Przeznaczeniem naszej broni jest walka - posiada ona właściwości broni bojowej. Dajemy na nią roczną gwarancję i mamy pełną świadomość, że będzie wykorzystywana w boju.

Jak zamówić

Zamówienia można składać pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , poprzez formularz na naszej stronie, telefonicznie 508333673 oraz osobiście w kuźni w Łochowie
W celu złożenia zamówienia należy skontaktować się z nami i określić rodzaj oręża. Ustalamy parametry broni, termin realizacji zamówienia oraz sposób płatności.
Najwygodniej zamówienie składa się pisząc maila, wysyłając zdjęcie/rysunek oraz podając dane adresowe i numer telefonu klienta.

Realizujemy indywidualne zamówienia wg projektu lub rysunku.

Z czego i jak robimy

Każdą sztukę broni siecznej i obuchowej kujemy ze stali węglowej 50 HS lub 50 HF. Głownie są przez nas kute, szlifowane, hartowane, odpuszczane, czyszczone a na końcu polerowane. Proces harowania i odpuszczania zapewnia im sprężystość, a zarazem wytrzymałość na intensywne obciążenia jakie występują podczas walki, a czyszczenie i polerowanie nadaje im lustrzany połysk pomocny w utrzymaniu czystości głowni. Zamiast polerowania głownię możemy zmatowić.
Wytwarzana przez nas broń (miecze, szable) posiada drewnianą rękojeść oprawioną w skórę, kolory: czarna, brązowa, czerwona, niebieska, oraz inne kolory.
Szable i miecze zakuwamy.
Z zasady robimy stępione ostrza, tak by oręż był dopuszczony do walk turniejowych, ostrzymy tylko na specjalne życzenie.
Gwarancja

Udzielamy rocznej gwarancji na wady powstałe w procesie wytwarzania. 
Dodatkowe usługi

Wykonujemy generalne remonty mieczy i szabel, wymianę głowni, oprawy, jelcy, hartowanie powierzonych głowni tylko po sprawdzeniu ich parametrów. W przypadku zabytkowych egzemplarzy nie wnosimy do nich żadnych trwałych zmian typu hartowanie, zmiana krzywizny, możemy jedynie uzupełnić oprawę, wyczyścić całość. Przykładowe zdjęcia zamieszczone są w dziale Renowacja.

Można u nas zamówić zahartowaną głownię do samodzielnego jej oprawienia.
Odbiór

W celu obejrzenia lub kupna broń mogę dowieźć lub przekazać do Warszawy.
Wysyłka priorytetem za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kurierem UPS około 20 zł.


 

© Kuźnia Rycerska 2011